BTS Grup

Hakkımızda

BTS Hakkında

2011 yılında faaliyetlerine başlayan BTS Group, IT pazarında uzun yıllar deneyim edinmiş bir ekibin temellerini attığı; Ağ Altyapı, Veri Merkezi, Hibrid IT, Güvenlik Teknolojileri ve Uyum Süreçleri gibi alanlarda geniş yelpazede çözüm ve hizmet sunan bir şirketler grubudur.

BTS, 2018 yılında aldığı stratejik bir kararla, sistem engtegratörü olarak başladığı faaliyetlerini, yapay zeka tabanlı programlanabilir altyapılar üzerine yoğunlaştırarak; orta/uzun vadeli planlar doğrultusunda sektörün önde gelen bir teknoloji şirketi olma hedefi ile ilerlemektedir. 

Kendi ürettiği ve geliştirme proseslerini sürdürdüğü hiperbütünleşik altyapı ve otomasyon çözümlerinin test süreçlerine başlayan şirketimiz, sektörün önde gelen üretici ve bulut firmalarının geliştirmiş oldukları yeni nesil AI tabanlı programlanabilir altyapılar alanlarında da çalışmalarını hızlı bir şekilde devam ettirmektedir. 

BTS, lider teknoloji şirketleri için yeni bir pazar olan otomasyon ve akıllı altyapı ürünlerinin planlama, entegrasyon ve özelleşmiş ML tabanlı KPI yazılımlarının geliştirilmesi konularında uzman firma konumundadır. Türkiye ve Global pazarlarda, Telekom ve Finans sektörlerinde ‘ilk olma’ niteliği taşıyan network otomasyon projeleri, şirketimizin de içinde yer aldığı ekipler tarafından yürütülmektedir.

Vİzyonumuz

BTS Group çatısı altında yer alan şirketimiz BTS Kurumsal, farklı alanlarda derinleştirdiği uzmanlıklarını AR-GE merkezi BTS LABS’ı açarak taçlandırmıştır. Programlanabilir altyapılar alanında “ilk olma” niteliği taşıyan bir dönüşümü gerçekleştiren grubumuz, hizmet ve çözüm sağlayan şirketler topluluğundan, Teknoloji üreten ve geliştiren bir şirketler grubuna evrilmiştir. BTS, geliştirmiş olduğu teknolojilerle orta ve uzun vadeli planları paralelinde, global pazarlarda önemli bir oyuncu olma hedefi ile ilerlemektedir. Öncelikli alan olarak telekom ve finans sektörlerine yönelik otonom platformlar geliştiren AR-GE merkezimiz, yapay zeka tabanlı tasarımsal yaklaşımları ürünlerin temel fonksiyonlarında fark yaratıcı olarak kullanmaktadır. Güçlü insan kaynağı ve üretkenliği ile grubumuz, sektörün dinamik yapısını genetiğine işlemiş ve bayrak taşıyıcı rolü ile hızlı büyümesini deam ettirme gayesinde olan bir şirketler topluluğudur. Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen kurumları ile yaptığı işbirliktelikleri, BTS’nin vizyonunun rakiplerinin ne kadar ötesinde olduğunun en önemli kanıtıdır.

Misyonumuz

Müşterilerine en uygun ve en yeni teknolojileri kusursuz bir şekilde sunma amacında olan BTS, AR-GE Merkezi BTS LABS’ı açarak üretken bir yapıya dönüşmüştür. BTS, bünyesindeki insan kaynağının yaratıcılığını araştırma-geliştirme faaliyetlerinin getirdiği yenilikçi yaklaşımlarla birleştirerek, sektöründe kaldıraç etkisi gösterme misyonunu taşımaktadır. Bu hedefler doğrultusunda ilerleyen şirketimiz; akademik kurumlar, dünyanın önde gelen teknoloji firmaları ve organizasyonları ile işbirliktelikleri yaparak, elde ettiği bu kazanımlarını, müşterilerine, bilişim pazarına ve topluma yüksek fayda sağlama misyonuyla yansıtmayı amaçlamaktadır.

İşbirlikleri

BTS Group, uzun süren hazırlıklar neticesinde 2021 yılı başı itibariyle 5746 sayılı kanun kapsamında ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı onayı ile  AR-GE Merkezi ünvanı almak için başvuruda bulunmuştur. Bünyesinde çok sayıda AR-GE mühendisi ve akademisyen barındıran şirketimiz, İTÜ NOVA Teknoloji Transfer Ofisi ile yapmış olduğu işbirlikteliğini, sırasıyla İTÜ Yapay Zeka Merkezi, İTÜ Bilişim Fakültesi ve Türk Alman Üniversitesi gibi Türkiye ve dünyanın önde gelen kurumları ile genişletmiştir. 

 

- İTÜ NOVA Teknoloji Transfer Ofisi

- İTÜ Yapay Zeka Merkezi 

- İTÜ Bilişim Fakültesi

- Türk Alman Üniversitesi

Kalite ve Yönetim Standartları

Bünyesinde entegrasyon hizmetleri, güvenlik çözümleri, katma değerli servisler ve AR-GE faaliyetleri gibi birçok operasyon yürüten BTS Group, aşağıdaki kalite ve yönetim standartlarına sahiptir (sertifikalarla gösterelim):

 

- ISO 9001

- ISO 27001

- ISO 45001

- OHSAS 18001

- TSE HYB

- MSB/NATO

İnsan Kaynakları

BTS Group, AR-GE merkezi BTS LABS ve IT çözüm sağlayıcı şirketi BTS Kurumsal ile müşterilerine ağ teknolojileri, hiperbütünleşik sistemler, güvenlik teknolojileri gibi alanlarda ürün ve çözümler sunmaktadır. Bu faaliyetlerini üst düzey ve yetkin kadrosu ile icra eden şirketlerimiz, kurum kültürünü oluşturan kaliteli insan kaynağını grubun kalbi olarak görmektedir. BTS’nin bünyesinde bulunan BTS LABS AR-GE merkezi, otonom ağlar ve hiperbütünleşik platformlar üzerine araştırma geliştirme faaliyetlerinde bulunmaktadır. Türkiye ve dünyada önde gelen kurumlarla işbirlikteliği yapan şirketlerimiz, BTS LABS’ın üst düzey mühendis kadrosunu günden güne genişletmektedir. BTS LABS’ın hızla artmakta olan insan kaynağı ihtiyaçları doğrultusunda planlanan yeni mezun ve stajyer programları, farklı disiplinleri kapsayan geniş teknoloji oryantasyon süreçleri ve eğtimleri ile Türkiye’de ve dünyada alanında en iyi örneklerinden birisi olarak kabul edilmektedir. Şirketimizin tam zamanlı ve yeni mezun / stajer programları için yayınlanan açık pozisyonları aşağıda bulabilirsiniz:

 

İş İlanları İçin Tıklayınız